Nasza oferta

Sekcja Tenisa KKS Włókniarz 1925 Kalisz swą działalność szkoleniową wobec najmłodszych adeptów opiera na metodach treningu wynikających z założeń programu Tenis 10. Program ten wprowadzony został w większości krajów Europy i nie tylko (także m.in. w USA i Kanadzie), a wspierają go największe sławy światowego tenisa, takie jak: Roger Federer, Rafael Nadal czy Andy Roddick.Głównym założeniem programu “Tenis10” jest ułatwienie dzieciom szybszego i przyjemniejszego opanowania podstawowych umiejętności, poprzez dostosowanie treningu do ich możliwości fizycznych. Ważnym czynnikiem jest odpowiednie do wieku dopasowanie wymiaru kortu, rodzaju piłki i długości rakiety – tak aby dzieci czuły komfort podczas treningów i zabaw - aby nauka poprzez zabawę dawała jak najlepsze efekty!W Naszym Klubie nie zapominamy o starszych dzieciach i młodzieży. Z myślą o nich tworzymy dedykowane grupy wiekowe, w których uczymy zasad gry w tenisa i podstawowych technik uderzeń. Docelowo chcemy prowadzić zajęcia w grupach maksymalnie czteroosobowych.

Nasz program szkolenia dostosowujemy do potrzeb zawodników, uwzględniając ich wiek oraz umiejętności tenisowe. Naszym celem jest, aby proces szkolenia nie obejmował swym zakresem tylko i wyłącznie zajęć tenisowych. W zależności od zaawansowania szkolenia, poszczególne grupy odbywały będą również treningi ogólnorozwojowe, które pomogą w osiąganiu zamierzonych celów sportowych.

PRZEDSZKOLE TENISOWE (wiek 4-5 lat)

Zajęcia prowadzone w formie zabaw i gier, oswajające dzieci z kortem tenisowym, z rakietami i piłkami. Jest to moment wstępnego wprowadzania wybranych podstawowych elementów technicznych. Są to zajęcia przede wszystkim ogólnorozwojowe.

GRUPY NAJMŁODSZE (wiek 6-8 i 8-10 lat)

Zajęcia, szczególnie w pierwszej fazie, prowadzone są przede wszystkim w formie zabawy, podczas której szkolimy poszczególne elementy techniki tenisowej. Zapoznajemy również dzieci z podstawami gry w tenisa i poruszania się po korcie. W ramach zajęć mają miejsce przygotowania do udziału w rozgrywkach Talentiady.

Dla podopiecznych organizujemy również wyjazdy na turnieje Tenis 10 PZT oraz zawody w Czechach.

 

GRUPY ŚREDNIE (wiek 11-13 lat)

Treningi w tych grupach wiekowych prowadzone są z uwzględnieniem poziomu zaawansowania zawodników. Wprowadzane są tu zarówno podstawy techniki poszczególnych uderzeń, sposobów poruszania się po korcie, jak i ciągłe ich udoskonalanie. Przygotowujemy również zawodników do startów w różnorakich rozgrywkach (m.in. turniejach PZT WTK).

GRUPY STARSZE (wiek 14-16 lat oraz 17-18 lat)

W grupach zaawansowanych doskonalimy technikę i wcześniej zdobyte umiejętności, natomiast w ramach starszych grup początkujących wprowadzamy podstawowe techniki tenisowe. Nasi zawodnicy w zależności od stopnia zaawansowania biorą udział w turniejach tenisowych i rozgrywkach ligowych różnego szczebla.

TRENINGI INDYWIDUALNE (8-18 lat)

Zajęcia dla jednej lub dwóch osób. Treningi będą całkowicie zindywidualizowane, zarówno pod względem częstotliwości ich odbywania, jak i sposobu przeprowadzania (m.in. mecze sparingowe).

f t g